Aktualności

 • Mapa dobrych nawyków ekologicznych

  2016-06-30 05:13

  Tropy żubra zaprowadziły nas do celu - niestety to koniec pojektu, ale efekty pracy naszych nauczycieli i dzieci można już podziwiać! Zapraszamy do studiowania Mapy dobrych nawyków ekologicznych i prezentacji multimedialnej.

  więcej »
 • Klimatyczne wnuki z NSP w Daniłowie Dużym i OREWu

  2016-06-25 06:44

  Za nami kolejne dwa spotkania warsztatowe klimatycznych seniorów i dzieci w Ośrodku Edukacji Leśnej Cyraneczka. Poszerzaliśmy naszą wiedzę o zmianach klimatu, zanieczyszczeniach ziemi i sposobach ich zapobiegania. Nie zapomnieliśmy o naszych zabawach – sprawdzaliśmy jak stary niedźwiedź mocno śpi!

  więcej »
 • Klimatyczne wnuki z Płonki Kościelnej

  2016-06-22 06:03

  Co to jest pogoda i czym różni się od klimatu? Dlaczego zmienia się klimat i co może przedszkolak zrobić dla klimatu i naszej Ziemi? Czy można znaleźć coś ciekawego w lesie? I jak opowiedzieć ekologiczną bajkę z worka? Na te pytania szukali odpowiedzi przedszkolaki z Płonki Kościelnej i klimatyczne babcie w Ośrodku Edukacji Leśnej Cyraneczka.

  więcej »
 • Na tropie żubra w Krainie Montessori cz. 2

  2016-06-19 04:35

  To nasze ostatnie spotkanie z dziećmi w Krainie Montessori. Tym razem malowaliśmy żubra i przyklejaliśmy mu  chmurki niezapominajki:) Po co? Przeczytajcie!

  więcej »
 • Na tropie żubra w Białowieży

  2016-06-19 04:21

  Na środku polany stały dwa żubry. Maluchy nie bały się. Podeszły i grzecznie zapytały, czy mogę wejść na żubra? Nasze mamy też nie były gorsze i wzięły przykład z dzieci:) Zobaczcie, co się działo!

  więcej »
 • Savoir vivre dzisiaj przy stole

  2016-06-16 08:01

  Jak należy odłożyć nóż i widelec, by poprosić o dokładkę? Dlaczego serwetka leży na talerzu? I jak tradycyjną kuchnię podlaską mozemy "odchudzić"? Dzieci już wiedzą - zobaczcie sami:)  

  więcej »
 • I ekologiczna gra terenowa w Łapach

  2016-06-12 14:25

  Rozwój cywilizacji, postępująca technologia i rozwój przemysłu niosą ze sobą co prawda poprawę jakości życia ludzi, ale negatywnie wpływają także na przyrodę. Ziemia jest coraz bardziej zanieczyszczona. Giną rośliny, zwierzęta, woda, powietrze i gleba są coraz bardziej zanieczyszczone.  Nasze zmagania z zanieczyszczeniami środowiska obserwuje już od wielu lat Tajna Koalicja Istot Pozaziemskich…

  więcej »
 • Savoir vivre w miejscach wysokiej kultury

  2016-06-10 09:01

  Czy w teatrze zawsze siedzi sie w fotelach? Czy w czasie spektaklu można rozmawiać? I po co są muzea? Na te pytania maluchy szukały odpowiedzi w ramach wyjazdu kulturanego do Białegostoku.

  więcej »